Podstrona: Chemiczka z Politechniki Rzeszowskiej otrzymała Nagrodę Ministra / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Chemiczka z Politechniki Rzeszowskiej otrzymała Nagrodę Ministra

2016-12-13 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Chemiczka z Politechniki Rzeszowskiej otrzymała Nagrodę Ministra

9 grudnia br. w warszawskim muzeum POLIN wręczono Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród nagrodzonych znalazła się dr Joanna Nizioł z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego są przyznawane co roku, m.in. za wybitne osiągnięcia naukowe. To właśnie nagrodę za osiągnięcia naukowe II stopnia otrzymała dr Joanna Nizioł. Jest ona absolwentką chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje w Zakładzie Polimerów i Biopolimerów na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskała tytuł doktora. W jej rozprawie doktorskiej, napisanej pod kierunkiem dr. hab. inż. Tomasza Rumana, prof. PRz, zostały opublikowane wyniki badań dotyczących borowych pochodnych i analogów nukleozydów oraz nukleotydów i metod ich analizy. Wokół tej tematyki koncentrują się zainteresowania naukowe dr Joanny Nizioł – autorki 12 artykułów naukowych i uczestniczki 4 międzynarodowych konferencji naukowych, m.in. w USA, Chinach oraz Grecji.

Kandydatów do Nagród Ministra mogą zgłaszać m.in. rady naukowe, rady wydziałów i organy reprezentujące inne jednostki naukowe lub organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki.

KH