Podstrona: „Połoniny” laureatem na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Połoniny” laureatem na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru

2020-09-28 , red.  Marta Jagiełowicz
kategoria: Kultura
„Połoniny” laureatem na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” znalazł się na podium Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji” Zielona Góra 2020. Kapela Zespołu „Połoniny” Politechniki Rzeszowskiej zajęła pierwsze miejsce w kategorii międzynarodowy konkurs muzyczny „Muzycy w Zielonej Górze”, a Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” trzecie miejsce w kategorii program muzyczno-taneczny. Zespół Politechniki Rzeszowskiej zaprezentował tańce regionu rzeszowskiego i lasowiackiego połączone z żywiołową muzyką i barwnymi strojami.

W konkursie wzięły udział 23 zespoły z Algierii, Nepalu, Turcji, Izraela, Niemiec, Senegalu i Ukrainy, a także 15 zespołów z różnych regionów Polski. W związku z sytuacją epidemiologiczną organizatorzy zmienili sposób realizacji tegorocznego festiwalu. Programy artystyczne zaproszonych zespołów zostały zaprezentowane na telebimach rozstawionych w Zielonej Górze, a także dla wielotysięcznej publiczności w przestrzeni online. Nie zabrakło również występów Gości Regionu, którzy urozmaicili festiwal koncertami na scenie letniej Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Celem uczestnictwa „Połonin” w festiwalu było promowanie Politechniki Rzeszowskiej i kultury naszego kraju na forum międzynarodowym.