Podstrona: „Połoniny” na 58. Tygodniu Kultury Beskidzkiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Połoniny” na 58. Tygodniu Kultury Beskidzkiej

2021-08-09 , red.  Marcin Zych
kategoria: Kultura
Zespół „Połoniny” – tańce z okolic Staromieścia, fot. R. Dyrda.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” promował naszą uczelnię i podkarpacki folklor podczas 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt polskich zespołów folklorystycznych, które przybliżyły widzom muzykę i tańce poszczególnych regionów.

O wydarzeniu

Na scenach w Wiśle, Żywcu, Szczyrku, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Bielsku-Białej, Ujsołach, Istebnej i Jabłonkowie zaprezentowało się ponad 70 polskich zespołów, które z radością wróciły do koncertowania i kontaktu z żywiołowo reagującą publicznością. Wydarzenie, które odbywało się od 24 lipca do 1 sierpnia br., zostało objęte honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego oraz marszałka województwa małopolskiego ze wsparciem ze strony ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Podczas całego 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej sceny festiwalowe tętniły tańcem, muzyką i śpiewem. Zespół „Połoniny” zaprezentował tańce lasowiackie, przeworskie, staromiejskie i rzeszowskie, występując w pięknych kolorowych strojach w oprawie dynamicznej muzyki naszego regionu.

Organizatorzy wydarzenia nie zapomnieli o widzach, którzy pozostali w domach. Wisła, Szczyrk, Żywiec oraz Maków Podhalański i Jabłonków prowadzały transmisje na żywo wybranych koncertów.