Podstrona: Profil Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Profil Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej

2017-07-31 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Kultura
Profil Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej

Podstawą oferty wydawniczej są podręczniki i skrypty przeznaczone dla studentów. Ich zakres tematyczny jest bardzo szeroki, dostosowany do profilu kształcenia Politechniki Rzeszowskiej (m.in. lotnictwo, mechanika, budownictwo, architektura, elektrotechnika, biotechnologia, ekonomia, nauki humanistyczne).

Drugi blok publikacji to prace naukowe przeznaczone dla osób poszukujących wiedzy specjalistycznej.

W Oficynie Wydawniczej PRz są także publikowane materiały z konferencji naukowych i sympozjów, „Prace Kół Naukowych” prezentujące dorobek naukowy studentów oraz artykuły naukowe w kilku seriach (Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Archi-tektury – JCEEA, Elektrotechnika, Mechanika – RUTMech, Humanities and Social Sciences – HSS, Modern Management Review – MMR, Journal of Ma-thematics and Applications – JMA, a także kwartalnik Polskiej Akademii Nauk „Advances in Manufacturing Science and Technology”) oraz prace okolicznościowe związane z życiem uczelni, np. doktoraty honoris causa.

Niektóre pozycje są udostępniane na stronie internetowej wydawnictwa (na podstawie licencji Open Access – CC BY-NC-CD 3.0 PL).

Autorzy i redaktorzy dokładają wszelkich starań, by publikacje wyróżniały się dopracowaną merytorycznie treścią, staranną redakcją i ciekawą szatą graficzną. Dbają o to, aby wkład, który może wnieść praca redakcyjna w wydawnictwie, przyczynił się do podkreślenia i wyeksponowania wartości merytorycznej powierzanych im książek.

Zapraszamy do zapoznania się z Zeszytami Naukowymi PRz: Budownictwo i Inżynieria Środowiska, Chemia, Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury, Ekonomia i Nauki Humanistyczne, Elektrotechnika, Humanities and Social Sciences, Informatyka, Journal of Mathematics and Applications, Mechanika, Modern Management Review, Physics for Economy, Zarządzanie i Marketing.

Przypomnijmy, że historia i rozwój Oficyny Wydawniczej zostały przybliżone w 3-4/2017 numerze Gazety PRZ (str. 54).

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://oficyna.prz.edu.pl/ oraz w zestawieniu za rok 2017.