Podstrona: [VIDEO] PRz współpracuje z G2A.COM / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] PRz współpracuje z G2A.COM

2017-01-20 , red.  Artur Polakiewicz
[VIDEO] PRz współpracuje z G2A.COM

20 stycznia br. w Sali Senatu PRz rektor prof. Tadeusz Markowski i prezes G2A.COM Bartosz Skwarczek podpisali list intencyjny. Należy dodać, że doszło do tego dzięki staraniom prof. Kazimierza Buczka, dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, dr. Dominika Strzałki, prodziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, a także mgr. Janusza Burego, kanclerza PRz. Na PRz powstanie pracownia wirtualnej rzeczywistości, gdzie studenci i członkowie kół naukowych będą zgłębiać tematykę wirtualnej rzeczywistości, tworząc nowe technologie i gry. Współpraca będzie dotyczyć wzajemnej wymiany doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej. Ma służyć jak najlepszemu przygotowaniu absolwentów PRz do podjęcia pracy na rynkach nowoczesnych technologii.

Według słów prezesa, to dobry moment dla G2A, którego celem jest prześcignięcie konkurentów z USA, Chin i Korei. Firma szerzy nowoczesne technologie, inspiruje, buduje przyszłość. Nowo otwarte laboratorium rzeczywistości wirtualnej pomoże studentom przygotować się do praktyk, a w perspektywie – podjęcia pracy w G2A. Prezes Skwarczek podkreślił, że pracownicy jego firmy czują się obywatelami Rzeszowa, choć tworzą grupę multikulturową, i że to właśnie w naszym mieście G2A pragnie zapewnić studentom PRz dostęp do najnowocześniejszych technologii. Na koniec spotkania prezes Skwarczek przekazał na ręce rektora Markowskiego okulary „Oculus” do wirtualnej rzeczywistości, sprzęt technologiczny, który pozwala użytkownikowi wejść w cyfrowy świat gier.

Firma G2A została założona w 2010 roku w Krakowie, a kolejna siedziba powstała w Rzeszowie. Centralę ostatecznie usytuowano w Hongkongu – światowym sercu rynku gier komputerowych. G2A wciąż się rozwija, jest jednym z największych wytwórców produktów cyfrowych, przede wszystkim gier. Obecnie firma zatrudnia 600 osób i poszukuje kolejnych pracowników.