Podstrona: Studenci mechatroniki WBMiL najlepsi w konkursie RobotStudio Challenge / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci mechatroniki WBMiL najlepsi w konkursie RobotStudio Challenge

2017-06-19 , red.  Artur Polakiewicz
Studenci mechatroniki WBMiL najlepsi w konkursie RobotStudio Challenge

Studenci kierunku mechatronika Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajęli I i II miejsce w konkursie RobotStudio Challenge organizowanym przez firmę ABB. Zadaniem było zaprojektowanie, zaprogramowanie i wykonanie symulacji zrobotyzowanej linii produkcyjnej. Zwycięskie symulacje przedstawiały proces montażu dronów oraz montaż miksera kuchennego. Podczas finału studenci pod opieką dr. inż. Dariusza Szybickiego z dużą przewagą pokonali rywali i zajęli dwa najwyższe miejsca (Paweł Bysiewicz – I, Tomasz Drozdowski – II, na III miejscu uplasował się Kamil Bryk z Wojskowej Akademii Technicznej), ponadto jednym z wyróżnionych został  Łukasz Brzozowski, również student kierunku mechatronika na PRz.

Warto dodać, że w poprzedniej edycji konkursu (2009 r.) studenci kierunku mechatronika pod opieką dr. inż. Andrzeja Burghardta, prof. PRz, zajęli I oraz III miejsce. Osiągnięcia wynikają z zaangażowania i pracy studentów, ponadto są związane z wieloletnią działalnością pracowników Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki WBMiL (projektowanie stacji zrobotyzowanych, programowanie robotów przemysłowych oraz robotyzacja procesów specjalnych dla przemysłu lotniczego).

ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych i usług z zakresu robotyzacji produkcji. Zainstalowano już ponad 300 000 robotów ABB na całym świecie.

Studentom serdecznie gratulujemy!

Dariusz Szybicki