Podstrona: Zaproszenie na Międzynarodowe Seminarium „Current Issues” in Economics, Management and Engineering / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2021-06-02 , red.  Anna Worosz
Seminarium „Current Issues” in Economics, Management and Engineering

Już dziś (2 czerwca br.) o godz. 15:00 rozpocznie się Międzynarodowe Seminarium „Current Issues” in Economics, Management and Engineering, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów, działające przy Zakładzie Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza pod opieką dr Marzeny Hajduk-Stelmachowicz. Wydarzenie odbędzie się  w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams.

Cel wydarzenia

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy uczestników, wymiana doświadczeń oraz poglądów na forum międzynarodowym z zakresu ekonomii, zarządzania i szeroko rozumianych nauk inżynieryjnych. Wystąpienia prelegentów obejmą m.in. takie zagadnienia, jak: wieloaspektowy wpływ pandemii Covid-19 ujęcie mikro-, mezo- oraz makroekonomiczne, innowacyjne i ekoinnowacyjne rozwiązania produktowe, procesowe, organizacyjne, technologiczne i marketingowe jako odpowiedź na pandemię, korzyści i zagrożenia wynikające z wykorzystania sztucznej inteligencji, wyzwania związane z najnowszym podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu (m.in. w lotnictwie i logistyce), współczesne wyzwania dla współpracy międzynarodowej.

Uczestnicy

W seminarium wezmą udział przedstawiciele następujących ośrodków naukowo-badawczych: Adamas University (Indie), Universidade Federal de Juiz de Fora (Brazylia), Eskisehir Technical University (Turcja), Ca' Foscari University (Włochy), Universidad de Oviedo (Hiszpania), Universidade da Beira Interior (Portugalia), Poltava National Agriculture University (Ukraina), National University of Life and Environmental Sciences (Ukraina), Kyiv National Economic and Trade University (Ukraina), Università di Roma La Sapienza (Włochy), Warsaw University of Technology (Polska), The State School of Higher Professional Education in Konin (Polska), University of Gdansk (Polska), Pedagogical University of Cracow (Polska), Cracow University of Economics (Polska), Poznań University of Economics (Polska), Wrocław University of Economics (Polska), Maria Curie-Skłodowska University in Lublin (Polska), University of Szczecin (Polska), University of Rzeszów (Polska), Rzeszow University of Technology (Polska).

Link do wydarzenia na MS Teams

O godzinie 15:20 odbędą się dwie równoległe sesje dostępne na MS Teams:

Link do zespołu